Menu Zavřeno

Rady Sri Lanka

 

Doprava – k dopravě můžete využít taxi i minibusy, cena za 1 kilometr je zhruba 30 RS, taxi z letiště k hotelu stojí přibližně 1.500 RS. Dále je možnost pronájmu automobilu s řidičem i bez, pronájem motocyklů a kol. Důležité je upozornit, že se zde jezdí vlevo. Ve městech jako přeprava slouží klasická rikša.

Stravování – většina restaurací a barů v hotelích a turistických centrech je na kvalitní úrovni a poskytuje výběr z exotické kuchyně, ale ve speciálních restauracích je v nabídce i kuchyň evropská.

Bezpečnost – střed ostrova a přímořská letoviska jsou pro turisty bezpečná. Vzhledem ke konfliktům není doporučeno navštěvovat severní část ostrova, ikdyž někteří turisté se vydávají i tam.

Nákupy – je možno využít jak malé pouliční obchody, tak i velká obchodní centra nebo klasické tržiště, kde naleznete spoustu suvenýrů a upomínkových předmětů. Mezi klasické tak patří především keramika ze slonoviny a želvoviny, výrobky z bambusu, tradiční cejlonské masky a batikované hedvábí, jehož cena závisí na velikosti a množství barev. Nelze opomenout ani pravý cejlonský čaj

Koupání – na jižním a západním pobřeží vás budou lákat zlaté písečné pláže, táhnoucí se v délce až 300 km.

Vstupní formality turistické vízum je platné 30 dní a uděluje se po příletu na letiště. Je potřeba platný cestovní pas a minimální finanční zabezpečení ve výši 30 USD.