Menu Zavřeno

Programy Sri Lanka

Sri Lanka je vhodná k samostatné návštěve ,ale vzhledem k leteckému spojení je její kombinace vhodná především s Arabskými Emiráty a Maledivama

základní program Sri Lanka 5 dní

1.den: přílet do Colomba a ubytování na jednodenní relaxaci v hotelu u moře s bazénem. Nejvhodnější lokalita je blízké Negombo kam jedete pouhých cca 20 minut. Lepší hotely naleznete na jih od Colomba ve Waduvě, kam ale cesta vede přes Colombo a můžte ji jet i cca 2 hodiny.

2.den: po výjezdu z hotelu je nejprve zastávka v Pinnavele ve sloním sirotčinci kde se každý den v dopoledních hodinách koupe stádo cca 40 slonů v řece což můžete pohodlně sledovat z teras restaurací. Další zastávka je v rozlehlé botanické zahradě Peredaniya, kterou navštívilo mnoho významných osobností (Gagarin,britská královna ) a zasadilo zde svůj strom. Zahrada je v blízkosti královského města Kandy – hlavního města podrobeného až Brity, Portugalci ani Holanďané zde nebyli úspěšní. Nejvýznamějšín památkou Kandy je nejposvátnější místo Srí Lanky chrám Budhova zubu. Chrám i město leží na břehu umělého jezera postaveného posledním nezávislým panovníkem. Kdo se nechtěl podílet na stavbě jezera, toho nechal napíchnout na kůl. Okolní hornatá krajina poskýtá pěkná panoramata. Po ubytování v Kandy vyjedete na „Kandyjské tance“ po kterých můžete navštívit chrám Budhova zubu.

3.den: ráno zastávka v museu s expozicí o těžbě drahokamů a návštěva zahrady exotického koření. Kolem poledne prohlídka skalních chrámů Dambula, kde je 5 skalních chrámů zaplněných různým vyobrazením Budhy.Odpoledne prohlídka bývalého královského města Polonaruwa bývalé Královské město založeného v 11.stol n.l.a přesun do hotelu v blízkosti skalní pevnosti Sigiriya.

4.den: dopolední výstup na skalní pevnost Sigiriya kde byl postaven v 5. století královský palác. Pravděpodobně nejpůsobivější památka na Srí Lance. Vyšplháte se na ní pomocí zabudovaných železných žebříků a schodišť. Potom následuje ransfer do hotelu v blízkosti letiště. Zde zase platí že časově nejvýhodnější je ubytování v Negombu. Lepší hotely jsou však ve Waduvě kdy, ale na cestě strávíte tam 1,5 hodinu navíc a na letiště 1 hodinu navíc.

5.den: transfer na letiště a odlet.