Menu Zavřeno

Vstupní formality: turistické vízum je platné 30 dní a uděluje se po příletu na letišti. Je potřeba platný cestovní pas a minimální finanční zabezpečení ve výši 30 USD

Ekonomie Měna sr lanská rupie SL Re
Hlavní město Colombo
Obyvatelstvo 18 miliónu (Sinhálci 75%, Tamilové
17% a Muslimové 6%)
Úřední jazyk sinhalština
Tamilština
anglietina

Geografie Srí Lanka je ostrov v Indickém oceánu. Její rozloha je 65 600 km2.
Nejvyšší hora je PIDURUTALAGA 2.520 m vysoká, nejdelší řeka
MAHÁNELI. Ostrov je dlouhý 445 km a široký 225km

Historie Srí Lanky

Původní název ostrova, Cejlon, zavedli mořeplavci, kteří odtud vyváželi tolik proslulý cejlonský čaj, hedvábí a drahokamy. Sri Lanka se překládá jako “ Krásná země „.
Srí Lanka je zemí plnou starých památek, čajovníkových plantáží, exotické flory i fauny.Hlavním městem je přístav Colombo. V jeho architektuře naleznete stopy Portugalcu, Holanďanů i Britů, kteří postupně ostrov obsazovali. Kontrastně zde pusobí moderní, do nebe se pnoucí mrakodrapy a malé, prosté chatrče. Památníkem koloniální holandské architektury je misto Galle, které je vyhlášeno světovou kulturní památkou. Ne méně zajímavé je tzv. Město drahokamu RATNAPURA, kde se vyskytuje největší nalezišti safírů a rubínů. Naopak národní park YALA BUNDALA je ráj pro milovníky divoké přírody. Vodní zátoky a laguny , řeky a jezera skýtají prostor pro bohatou vegetaci a rozmanitou skupinu živočichů. Naskýtá se zde možnost projížiky džunglí na slonech, která stojí přibližni 1.000 RS nebo pronajatým džípem.
Nezapomenutelný zážitek skrývá ovšem prohlídka jeskynního kláštera v DAMBULE, starého přes 2 tisíce let a Kamenného kláštera GAL VIHARA, kde jsou v žulovém masívu vytesány 4 Budhovy sochy.
Jižní pobřeží ostrova tvoří korálové útesy a nabízí možnost potápění i romantické noční vyjížiky na moře, jsou zde ideální podmínky ke koupání a provozování vodních sportu.