Menu Zavřeno
Panama Boca

Bocas del Toro

Bocas del Toro – poloha

Bocas del Toro je pamamská provincie, která leží na hranicích s Kostarikou na západním pobřeží Karibského moře. K Bocas del Toro patří i stejnojmenné souostroví, které se táhne asi 100 kilometrů od západu Bocas del Drago až po Isla Escudo de Veraguas na východě.

Bocas del Toro – historie

Evropané toto území objevili v roce 1502 při poslední výpravě Kryštofa Kolumba do Ameriky. Ten ho pojmenoval Isla del Drago. V roce 1836 patřila provincie k tehdejší Nové Granadě a v roce 1903, po oddělení Panamy od Kolumbie se stává součástí Panamy. Bocas del Toro je rozděleno do tří okresů a to Bocas Del Toro, Changuinola, Chiriqui Grande. Mísí se zde několik kultur a to španělská kolonizační, západní indická od přistěhovalců, afro-karibská. Oblast se stala jednou z nejvyhledávanějších destinací v Panamě

Bocas del Toro – informace

Bocas Del Toro nabízí návštěvníkům rozmanitost a to přes deštné pralesy s místní faunou a flórou až po slunné ostrovy s plážemi, karibskými korálovými útesy, mangrovové ostrůvky, indické vesnice Ngobe a Naso. Zajímavou atrakcí je pozorování ptáků na Bird island, který se stal chráněnou rezervací. V provincii se nacházejí 2 z panamských národních parků – Isla Bastimentos( mořský národní park s korálovými útesy, spoustou želv, ryb a krokodýlů )a La Amistad ( na seznamu UNESCO v deštném pralese s bohatým výskytem chráněných šelem-ocelot, jaguár, jaguarundi, puma, mnoho druhů ptáků).

Bocas del Toro – fakta

Průměrná roční teplota je 27 °C, období dešťů je zde od května do srpna a od listopadu do ledna. Suché období trvá od února do dubna a září a říjen. Oficiálním jazykem je španělština, ale v Bocas del Toro se část obyvatel domluví anglicky. Při posledním sčítání lidu zde žilo trvale necelých 100 tisíc obyvatel. Na Bocas del Toro je mnoho banánových plantáží, často nazývané Oro Verde neboli zelené zlato.