Menu Zavřeno

pobytove-zajezdy-ostrovy


Na který ostrov ?
 
Když  se rozhodnete strávit  dovolenou na některém dalekém exotickém ostrově, tak je dobré si předem uvědomit, co můžete od ní očekávat. Každá destinace je  trochu jiná,  ač to vypadá na všech propagačních fotkách skoro stejně.
Pokud předpokládáte, že budete pouze relaxovat  na pláži a v hotelu, tak se vaše kritéria  výběru  zůží především na kvalitu hotelu.  Pokud ale očekáváte i  „aktivní pobyt“ pod Vašich zájmů,  tak je vhodné  vybírat i podle destinace.
Maledivy 
 Co se se týče klidu a „poklidné atmosféry“ tak vedou zřejmě ostrovy v Indickém Oceánu a především Maledivy.  Navíc je zde krásné  moře,  šnorchlování, potápění a můžete si zarybařit z lodi . Lze nadlehčeně říci, že pokud klient nemá srovnání a je na Maledivách poprvé, tak bude až ny vyjímky spokojen na každém ostrově.
Maledivy doporučujeme pro klienty, kteří hledají klid a odpočinek. Kýčovitě romantická zákoutí a bílý písek z prospektů najdete na skoro každém ostrově. Moře je zde co se týče vyditelnosti a dostupnosti podmořského života určitě nejlepší. Klient je ale vázán na pobyt na ostrově, ikdyž i z něj se dají dělat organizovaná výlety na jiné ostrovy.  Tato destinace je vhodná i kombinovat s krátkým pobytem v Dubai. 
Seychely
Pokud jste ale trochu aktivnější,  případně se za 3 dny nudíte na stejné,  ač nádherné pláži,  tak jsou pro Vás  vhodnější  Seychely.   Můžete si půjčit kolo, případně i auto a vyrážet do okolí, na různé pláže a nebo lodí na jiný ostrov. Co se týká moře, je na Seychelách čisté, nicméně příležitostí ke šnorchlování a  viditelnost  podmořského života je lepší než na Maledivách. Pláže jsou ale nádherné.  Nicméně platí – pokud si vyberete Seychely, tak jeďte na La Digue.  Zde můžete čas trávit aktivně a můžete hlavně dle libosti střídat různé typy pláží.  
Mauricius
Na Mauriciu najdete luxusní výborné resorty s kvalitními službami.  Výhodou Mauricia je to, že skýtá několik kvalitních golfových hřišť  a můžete se podívat za přírodními krásami,  ikdyž ty jsou hlavně na nedalekém ostrově Reunion.  Kvalita pláží a moře většinou mimo 5* resortů pod horou Le Morne je horší než na Maledivách nebo na La Digue.
Výhodou Mauricia je to, že skýtá několik kvalitních golfových hřišť.
Reunion
Na rozdíl typických ostrovů v Indickém oceánu, není Reunion zajímavý plážemi, mořem a hotely, ale vysokými,  vulkanickými exotickými pohořími. Pokud jste sportovním typem, tak určitě oceníte treky a cyklistiku v exotické přírodě.
Zanzibar
Výhodou Zanzibaru je především možnost spojit lenošení u pláže a safari v Tanzánii.  Obojí  ve velmi „dobré ekonomické relaci“. Nevýhodou je asi kromě jen 1 kilometr z celého pobřeží , každodenní polední vcelku velký odliv, který obnaží velkou část  pobřeží.
Bali
Dvě destinace a dva ostrovy jsou velmi podobné – Bali a Srílanka.  Moře a pláže nedosahují kvalitu jako ostrovy v Indického  Oceánu, ale mají  zajímavé historické památky a hornatou přírodu ve vnitrozemí.
Sri Lanka
Vjemově je Srílanka o něco zajímavější, ale zase na druhé straně místní pláže a moře není tak pěkné jako na Bali. Oba ostrovy lze prohlídnout krátkým okruhem.
Kuba
Pokud  chcete dovolenou plnou zábavy a rumu, tak jeďte na Kubu. Ikdyž se na Kubě za poslední dobu hodně změnilo, má pořád tu starou přátelskou a srdečnou atmosféru. Na Kubě si rezervujte co nejlépe nejkvalitnější a nejdražší hotel. Cena rozdílu na Kubě za to stojí. Nezapoměňte navštívit Havanu přes noc a Tropicanu. Pěkné pláže a čisté moře je na Kubě všude. 
Hawaii
Hawaii a Tahiti, případně i jiné daleké ostrovy v Pacifiku mají obdobnou náladu. Trochu se vymyká hlavní ostrov Hawaii Oahu, který je přeci jen hodně obydlen , ale i tak, pokud navštívíte pouze jen ten jeden, stojí to za to. Hawaii je nejlépe navštívit s kontinentální částí „Západu“ USA. Další nejznámější ostrovy v souostroví Hawaii jsou méně industrializovány a co se týče zajímavosti jsou asi zhruba na stejné „turistické“ atraktivitě.
Tahiti
Na Tahiti najde vše. Hory, krásné moře, exotická příroda a hory. Pokud se rozhodnete na takovou dalekou cestu, tak určitě navštivte i okolní ostrovy. Minimálně Tahiti, Moorea a nejlépe Bora Bora.  Dejte si jen pozor na období dešťů.