Menu Zavřeno

Poprvé do Afriky

Dlouhodobě se specializujeme na „safari“ a na zájezdy v Africe. V některých termínech realizujeme i „luxusní safari“ bez příplatku v JAR a v Tanzánii.

Pokud jedete do Afriky poprvé a přemýšlíte, který stát navštívite,  je dobré se zamyslet na tím, čemu dáváte při návštěvě Afriky přednost a kolik za to chcete zaplatit. Můžu Vám nabídnout jednoduchou radu:  jeďte do Jihoafrické Republiky a případně si připlaťte za Viktoriíny Vodopády.  Můžete tam strávit 3 noci/4dny a uvidíte nejenom Vodopády, ale i část Botswany a celkem  3 národní parky. Chobe, Kruger a Pilanesberg.

Pokud chcete vidět jen zvířata, přírodu a moře, tak navštivte Tanzánii. Většinou si člověk Afriku zamiluje napořád a chce se do ní vrátit.
Afrika ale určitě není destinace, kam je vhodné přijet na pass-blind bez přípravy, nebo bez objednaných služeb. Afričané jsou sice hodní lidé, ale buďte si jisti, že z cizince evropského původu se budou snažit získat maximum a bílý turista je význačný zdroj příjmů.

ngorongoro
Tanzánie - NP Ngorongoro
JIhoafrická Republika - rezervace HluHluwe

V Africe zajišťujeme program, ubytování, dopravu a průvodcovský servis. Služby  připravujeme s prověřenými místními partnery, především s těmi,  kteří vlastní dostatečného množství vozů 4×4  tak, aby při případných problémech v terénu byli schopni zajistit nový maximálně v řádu hodin. Vyplatí se to i Vám.  Je mi jasné, že pro zákazníka je důležitá cena, ale speciálně v Africe platí, že za levnou službu můžete platit i 2x. Tohle poznáte většinou, ale až na místě. Většinou nabízíme úroveň 4* hotelů a dopravu 4 x 4 za cenu,  za kterou jinde získáte  úroveň 3* hotelů a dopravu mikrobusem.

Co se týče Keňi, tak mě poslední dobou trochu připadá v porovnání Tanzánii více komerční a zhoršila se zde bezpečnost.

Dražší, autentičtější a tím pádem i luxusnější je safari v Botswaně, v deltě Okavangu.  Botswana se vůbec vydala cestou kvality a nikoliv množstvím jako Keňa. 

Velmi fotogenická je potom Namibie a  pro Namibii platí i to, co pro Jihoafrickou Republiku  –  neuvidíte jen safari, ale i hory a historii.